Tip na štipendium č. 8: Zlepšite svoje šance na získanie štipendia

Získanie štipendia nie je jednoduché, pretože existuje veľa uchádzačov o štipendium. je tam len PÁR štipendijných cien. V číslach hovoríme o miliónoch študentov, ktorí súperia iba o tisíce dostupných štipendií. Ako potom môžete zvýšiť svoje šance na získanie štipendia?

Nájdite štipendiá, o ktorých vie len málokto

Niekedy sú znalosti nevyhnutné na získanie štipendia. Počas mesiacov hľadania ste museli naraziť na obľúbené celosvetové štipendiá a vlajkové štipendiá obľúbených univerzít. Tieto štipendiá je skvelé použiť, ale je veľmi konkurencieschopné. Existuje jeden typ štipendií, u ktorých môžete mať väčšiu šancu vyhrať: štipendiá špecifické pre školu alebo oddelenie. Štipendiá špecifické pre školy sú dobré štipendiá, o ktoré sa môžete uchádzať, pretože sú zamerané na váš študijný odbor a čo je dôležitejšie, o týchto štipendiách vie menej ľudí, pretože ich nájdenie nie je také ľahké ako celouniverzitné štipendiá a nie sú známe ako populárne štipendiá. Vo všeobecnosti existuje menšia konkurencia v žiadosti o tieto štipendiá, čím sa zvyšujú vaše šance.

Zistite, ako objaviť štipendiá špecifické pre školu.

Žiadajte iba o štipendiá, ktoré sú pre vás najvhodnejšie

Táto rada zahŕňa zistenie, ktoré štipendiá sú pre vás najvhodnejšie. V ideálnom prípade by ste sa chceli prihlásiť na štipendijný program, ktorý je zameraný na vašu krajinu pôvodu, ktorej požiadavky na spôsobilosť zodpovedajú vašej kvalifikácii, a pokiaľ je to možné, ktorých prioritné študijné odbory súvisia s vašim stupňom/výskumom/praxou.

Zistite , prečo by ste nemali požiadať o každé štipendium.

Vyniknite vo svojej žiadosti o štipendium

Keďže žiadosť o štipendium je dosť konkurencieschopná, vaša žiadosť musí vyniknúť nad ostatnými. To znamená, že musíte nielen splniť štipendijné kritériá stanovené poskytovateľom štipendia, ale ich aj prekročiť. Kľúčom je poznať konkrétne kritériá stanovené poskytovateľom štipendií a dosiahnuť, aby to fungovalo vo váš prospech. Keď poznáte ich kritériá, môžete nájsť kreatívne spôsoby, ako zdôrazniť silné stránky vašej žiadosti o štipendium.

Ak napríklad nemáte veľmi dobré akademické známky, môžete vo svojom osobnom motivačnom liste vyzdvihnúť relevantné mimoškolské aktivity. V inom príklade môžete urobiť malý ďalší prieskum o aktuálnych oblastiach zamerania poskytovateľa štipendií, pretože študenti sú niekedy vyberaní na základe zvoleného študijného odboru alebo výskumu - ak sa zhoduje s hlavným poslaním/témami poskytovateľa štipendia. Je tiež užitočné poznať profily predchádzajúcich príjemcov štipendií; poskytne vám predstavu o type študenta, ktorého poskytovatelia štipendií hľadajú.

Pomôže vám, keď si položíte otázku „Mám nárok na štipendium“?

.
Toto nie je oficiálna stránka štipendia. Toto je iba jednostranový súhrnný zoznam štipendií. Aj keď sa snažíme udržiavať informácie aktuálne a správne, informácie sa môžu kedykoľvek zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia. Úplné a aktualizované informácie nájdete vždy na oficiálnych webových stránkach poskytovateľa štipendií.