Tip na štipendium č. 7: Využite ďalšie zdroje štipendií

Zatiaľ čo Vjhr.sk


Štipendijný portál EÚ

www. scholarshipportal.eu

Tento rozsiahly portál štipendií uvádza 1 559 aktívnych štipendií v Európe pre zahraničných študentov. Pomocou ich databázy môžete vyhľadávať štipendiá podľa stupňa štúdia, disciplíny a krajiny pôvodu.

Education USA Financial Updates

www.educationusa.info/financial-aid.php

Sieť EducationUSA je podporovaná Úradom pre vzdelávanie a kultúrne záležitosti amerického ministerstva zahraničných vecí (EDA). Napriek tomu, že ich stránka s finančnými aktualizáciami pomáha medzinárodným študentom nájsť aktualizované štipendiá poskytované univerzitami a univerzitami v USA.

Scholarship Search UK

www.scholarship-search.org.uk

Štipendiá v Británii v hodnote približne 250 miliónov libier sa nachádzajú v tejto komplexnej databáze, ktorá uvádza všetky dostupné štipendiá ponúkané britskými univerzitami.

DAAD Scholarship Database

www.daad.de/deutschland/stipendium/datenbank/en/12359-finding-scholarships/

V tejto databáze nájdete informácie o rôznych druhoch financovania DAAD pre zahraničných študentov, absolventov a postdoktorandov, ako aj o financovaní, ktoré ponúkajú iné vybrané organizácie na štúdium v ​​Nemecku.

JASON: Databáza postgraduálnych štipendií v Austrálii

www.jason.edu.au

Online sieť Joint Academic Scholarship Online (JASON) je postgraduálny vyhľadávač štipendií, ktorý spoločne vyvinulo niekoľko univerzít. Štipendiá v databáze sa vzťahujú na austrálskych študentov, ktorí chcú študovať doma alebo v zahraničí, a na zahraničných študentov, ktorí chcú študovať v Austrálii. Predplatená služba ponúka študentom možnosť vytvoriť si osobný profil svojich požiadaviek na financovanie. Táto služba automaticky upozorní študentov e-mailom na všetky nové štipendiá.

CampusBourses: Grant Search Engine in France

www.campusbourses.org

CampusBourses poskytuje okamžité informácie o finančnej pomoci tým, že vám umožňuje vykonávať vyhľadávanie prispôsobené vašim potrebám. Od licencie (bakalárskej) po postdokentálne úrovne CampusBourses obsahuje údaje o grantových a štipendijných programoch národných a miestnych vlád, korporácií, nadácií a inštitúcií vyššieho vzdelávania.

Scholarships Bourses Canada

w01.scholarships-bourses.gc.ca/scholarshipnoncdn-boursenoncdn.aspx?lang=eng

Toto je oficiálna webová stránka štipendií kanadskej vlády, kde nájdete štipendiá, štipendiá a granty pre zahraničných študentov podľa krajiny pôvodu.

.
Toto nie je oficiálna stránka štipendia. Toto je iba jednostranový súhrnný zoznam štipendií. Aj keď sa snažíme udržiavať informácie aktuálne a správne, informácie sa môžu kedykoľvek zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia. Úplné a aktualizované informácie nájdete vždy na oficiálnych webových stránkach poskytovateľa štipendií.