Tip na štipendium č. 3: Objavte štipendiá špecifické pre školu

Pri prehliadaní Vjhr.sk si všimnete, že existuje veľa štipendijných programov, ktoré ponúka významných medzinárodných organizácií a univerzít. Vedeli ste však, že existujú aj mnohé ďalšie štipendiá ponúkané konkrétnymi školami univerzity, ktoré nie sú uvedené? Prečítajte si viac o štipendiách konkrétnej školy.


Štipendiá špecifické pre školy sú štipendiá ponúkané konkrétnou školou na univerzite. Napríklad Institute of Education -škola/vysoká škola pod University of London ponúka štipendiá špecifické pre školu, ako napríklad Centenary Masters Scholarships for International Students.

Štipendiá špecifické pre školy sú dobré štipendiá, o ktoré sa môžete uchádzať, pretože sú zamerané na váš študijný odbor. Rovnako málo ľudí vie o týchto štipendiách, pretože nie je také ľahké ich nájsť ako celouniverzitné štipendiá, a nie sú známe ako populárne štipendiá. Spravidla z týchto dôvodov existuje menšia konkurencia pri uchádzaní sa o štipendiá špecifické pre školy v porovnaní s celouniverzitnými štipendiami a populárnymi štipendiami.] na stránke vlastného štipendia vysokej školy/školy.

Začnite hľadať štipendiá špecifické pre konkrétnu školu na webovej stránke konkrétnej školy univerzity, ktorá ponúka kurz, o ktorý máte záujem. Prezrite si ich stránku „štipendium“ alebo „poplatky a financovanie“ stránku. Môžete sa tiež priamo v škole informovať o štipendiách, ktoré ponúkajú.

Na uľahčenie začatia hľadania štipendií špecifických pre školu sa na stránku univerzitných štipendií dostanete pomocou nasledujúcich zoznamov. Odtiaľ môžete postupovať podľa vyššie uvedených rád:

.
Toto nie je oficiálna stránka štipendia. Toto je iba jednostranový súhrnný zoznam štipendií. Aj keď sa snažíme udržiavať informácie aktuálne a správne, informácie sa môžu kedykoľvek zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia. Úplné a aktualizované informácie nájdete vždy na oficiálnych webových stránkach poskytovateľa štipendií.